Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Sowinie

na stronie

ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŁECZNYCH im. JANA PAWŁA II
W SOWINIE

Informujemy, że w dniu 29 marca 2011 r., postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie, zostało zarejestrowane i wpisane do KRS pod numerem 0000381144 Stowarzyszenie Edukacyjno - Regionalne "Nasza Szkoła - Wspólne Dobro", które od 1 września 2011 r. prowadzi Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Sowinie.

REALIZOWANE PROGRAMY I PROJEKTY:

NASZA SZKOŁA W MINISTERIALNYM PROGRAMIE POZNAJ POLSKĘ! W dniu 22.10.2021 r. w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” 37 uczniów  klas V - VIII  SSP im. Jana Pawła II w Sowinie uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Krakowa. Pieniądze na wyjazd w kwocie 5000 zł zostały pozyskane  z w/w programu, pozostałą kwotę uczniowie wpłacili samodzielnie.  (więcej o programie)

W ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO priorytet 5 Stowarzyszenie Edukacyjno –Regionalne „Nasza Szkoła – Wspólne Dobro” w Sowinie otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 10 000 zł na remont i modernizację kotłowni centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Sowinie.

W roku szkolnym 2018/19 uczniowie klas IV – VI brali udział w projekcie „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”. Uczniowie otrzymali indeksy słuchacza i materiały edukacyjne. Grupa z naszej szkoły liczyła 24 młodych odkrywców, którzy podczas zajęć z Robotyki odbywających się na Uniwersytecie Rzeszowskim konstruowali i programowali różne roboty.  (więcej o projekcie)

„Szkolny Klub Sportowy” - to ogólnopolski projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, do którego zakwalifikowała się nasza Szkoła Podstawowa.Uczestnikami programu są uczniowie klas IV – VI, którzy dwa razy w tygodniu biorą udział w 60-minutowych pozalekcyjnych zajęciach sportowych. (więcej o projekcie)

"Umiem pływać" to program propagujący naukę pływania w ramach środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniówktóry adresowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. (więcej o projekcie)

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2018/2019 stanowią jedno działanie. Program skierowany jest do uczniów klas I - V.  (więcej o projekcie)